>>> Przeludnienie świata doprowadziło do tego, że w jednym człowieku żyje wielu ludzi. <<<
Dla nauczycieli
Narodowe Czytanie noweli
Wpisany przez MM   
piątek, 15 marca 2019 17:41

g pioroOsiem noweli m.in. Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej i Bolesława Prusa będzie lekturą podczas tegorocznej, ósmej edycji Narodowego Czytania. Taką decyzję podjęła para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. W tym roku podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania wyznaczonej na 7 września przypomniane zostaną nowele - osiem utworów wyłonionych z ponad stu propozycji przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Chodzi o książki:

Więcej…
 
Skandynawia inwestuje w polską edukację
Wpisany przez MM   
piątek, 15 marca 2019 17:38

Prawie 90 milionów złotych z Funduszy norweskich i EOG dostanie Polska na inwestycje w oświacie. Zyska m.in. szkolnictwo zawodowe, pieniądze trafią też na programy stypendialne i szkolenia dla nauczycieli.[…] Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na wizyty studyjne, szkolenia dla polskich nauczycieli, rozwój oferty szkolnictwa zawodowego i ustawicznego, wymianę doświadczeń czy asystowanie w pracy pracownikowi zagranicznej instytucji partnerskiej (tak zwany job shadowing). O pieniądze będą mogły się ubiegać polskie instytucje działające w obszarze edukacji na wszystkich poziomach. Nabory będą odbywać się w 2019, 2020 i 2021 roku. Pierwszy nabór wniosków ma być ogłoszony w maju br.[…]

Głównym celem Funduszy norweskich i Funduszy EOG jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem.
Więcej >>>>

 
Prawa dziecka
Wpisany przez MM   
środa, 20 lutego 2019 19:59

Zapraszamy do lektury materiałów dydaktycznych do wykorzystania w trakcie lekcji na temat praw dziecka na stronie Stowarzyszenia UNICEF Polska >>>>

 
Panaceum na liceum-konferencja metodyczna
Wpisany przez MM   
wtorek, 05 lutego 2019 21:57

2 lo logoW dniu 4 lutego br. nasza szkoła gościła przedstawicieli Wydawnictwa Pearson oraz nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego z Raciborza i okolic w ramach konferencji metodycznej Panaceum na liceum. W trakcie spotkania przedstawiono m.in. główne różnice pomiędzy podstawami programowymi, które bedą równolegle obowiązywać od roku szkolnego 2019/20 w szkołach ponadpodstawowych.

Więcej…
 
Dzień Bezpiecznego Internetu (5 lutego br.)
Wpisany przez MM   
sobota, 02 lutego 2019 18:22

II LO Wi FiDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to dobry moment, by porozmawiać z uczniami na temat ich aktywności w sieci i bezpiecznego korzystania z jej zasobów. W działania na rzecz bezpiecznego internetu można włączyć całą placówkę. Dzień ten jest obchodzony corocznie z inicjatywy Komisji Europejskiej – w tym roku wypada 5 lutego (wtorek). Hasło tegorocznej edycji brzmi "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

Więcej…
 
Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli
Wpisany przez MM   
środa, 14 listopada 2018 22:26

Wyższa Szkoła Humanitas, ma przyjemność realizować bezpłatne szkolenia dla nauczycieli we współpracy z KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH. Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu pn.: „Awans zawodowy nauczycieli a efekty kształcenia w kontekście podnoszenia jakości pracy szkoły”, które odbędzie się już 15 i 19 listopada 2018 r. (godz. 15:30 – 19:35). Szkolenie będzie się odbywało w Krzyżanowicach w SP im. G. Morcinka przy ul. Łąkowej 12.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©