>>> Osła i batem do galopu nie zmusisz. <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Młodzieżowy Lider Biznesu 2014
Wpisany przez AKA   
środa, 20 listopada 2013 19:34

Raciborska Izba Gospodarcza i Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu wraz z Żorską Izbą Gospodarczą rozpoczyna realizację Konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pn. „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014, którego formuła już dwukrotnie została przetestowana na terenie powiatu Miasta Żory.


Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.


Partnerem Głównym Konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. W tym roku Konkurs odbędzie się na następujących obszarach:
- powiat M. Żory oraz powiat pszczyński,
- powiat M. Jastrzębie-Zdrój,
- powiat raciborski,
- powiat rybnicki i powiat M. Rybnik,
- powiat wodzisławski.


 W ramach Konkursu po trzech etapach z każdego obszaru wyłoniony zostanie zwycięzca na poziomie lokalnym, który weźmie udział w zmaganiach w czwartym etapie na poziomie regionalnym i walczył będzie o nagrodę główną oraz tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014”.


Poszczególne etapy Konkursu obejmują:
- I etap: test jednokrotnego wyboru,
- II etap: przygotowanie pracy projektowej indywidualnie przez każdego uczestnika,
- III etap – będzie przebiegał w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte,
- IV etap – finał – będzie przebiegał również w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte.


Zgłoszenia do pierwszego etapu Konkursu przyjmowane będą od 18 listopada do 4 grudnia 2013 roku na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej www.zorig.zory.pl w zakładce MLB. W pierwszym etapie, który odbędzie się już 17 grudnia 2013 r., weźmie udział maksymalnie 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Do drugiego etapu zakwalifikuje się 12 uczestników, a do trzeciego 5. Zwycięzca weźmie udział w zmaganiach regionalnych w czwartym etapie.


W tym roku nagrodą główną w całym Konkursie będzie iPad Apple 3 32GB oraz bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.
Dla pierwszych 5 miejsc w każdym z powiatów również przewidziano atrakcyjne nagrody (tj. aparat fotograficzny OLIMPUS TG 630, tablet multimedialny KRUGER & MATZ KM0793, dysk zewnętrzny SAMSUNG STSHX-M500 TCB i książki). Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.
Informacja z raciborz.com.pl >>>>>

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©