>>> Krople w oku niezmierzone tak zimno kiedy Cie nie ma... <<<
O wymianie z perspektywy ucznia
Wpisany przez MM   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 22:59

galeria

wym p n 18 10

O tegorocznej wymianie uczniowskiej z Niemcami można by długo opowiadać. Mimo że z początku męczyły nas pewne obawy, szybko udało się nam przełamać pierwsze lody i cały stres zniknął. Grupa dwudziestu uczniów wróciła pełna wrażeń z Raciborza do Kulmbach. Uczestnicy wymiany mieli okazję poznać tradycje panujące w polskich rodzinach oraz miło spędzić czas na wycieczce turystycznej do Krakowa i Katowic.

wym p n 18 07

Udział w wymianie uświadomił wielu z nas, jak ważna jest znajomość języków obcych i skłonił nas do intensywniejszej nauki, aby w Kulmbach posługiwać się płynnie językiem niemieckim. Chwile spędzone z rówieśnikami z Niemiec na długo pozostaną w naszej pamięci i zaowocują na pewno w przyszłości.
W programie znalazły się takie aktywności, jak wspólne ognisko w Owsiszczach i zajęcia w Aquaparku, gry i zabawy integracyjne, podczas których uczestnicy projektu poznali się wzajemnie i nauczyli się współpracować w grupach mieszanych. Cała grupa brała udział w fascynującym biegu na orientację i zwiedzała nasze piękne miasto.
Cudownym przeżyciem okazał się również udział w koncercie Świat Młodych Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Mieliśmy możliwość poznać twórczość i talenty zdolnych studentek z Polski.
Nasi niemieccy koledzy i ich opiekunowie bardzo chętnie uczyli się też słówek po polsku, a nasze rodziny próbowały swoich sił w języku niemieckim. Szczególną trudność sprawiały naszym niemieckim partnerom wyrazy takie jak „pomarańcza” i „cześć”.
Goście z Niemiec byli bardzo zadowoleni z pobytu w naszym kraju, chwalili miłe przyjęcie ze strony polskich kolegów, gościnność w ich domach, dobrą kuchnię i piękno polskiego krajobrazu. Aby lepiej poznać naszą okolicę, obejrzeli prezentację multimedialną o powiecie raciborskim, a także o naszej szkole. Młodzież z obu krajów uczestniczyła również w spotkaniach, podczas których śpiewano znane piosenki w języku polskim i niemieckim.
Bogaty w różnorodne atrakcje program całego pobytu oraz piękna letnia pogoda zagwarantowały dobrą zabawę i sprawiły, że humory dopisywały wszystkim uczestnikom wymiany, a cała wizyta niemieckiej grupy w Polsce przebiegła w przyjaznej atmosferze. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które odbędzie się we wrześniu 2018 roku w Kulmbach.
Monika Kapinos, Olivia Gdynia z klasy II A

wym p n 18 08

logo PNWM

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©