Miło nam poinformować, że od września 2024 r. do listopada 2025 r. będą w naszej szkole realizowane działania z projektu pt. „Korelacja i współpraca kluczem do sukcesu” programu ENGLISH TEACHING, na którego otrzymano grant w wysokości 14000 zł. Fundatorem programu jest Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, a realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekty ten w różny sposób skupia uczniów, nauczycieli oraz innych partnerów lokalnych wokół jednego wspólnego celu: nauki języka angielskiego prowadzonej w ciekawych, nieszablonowych formach. W tym roku celem jest korelacja międzyprzedmiotowa języka angielskiego z biologią, chemią, fizyką oraz matematyką, a zaangażowani zostali uczniowie różnych klas wraz z nauczycielami: Ewa Nizio, Joanna Wyrobek, Aleksandra Pochwała, Krzysztof Kostka, Daria Soszyńska.
Opis działań projektowych:
Explore and experience Japan – wymiana korespondencji ze szkołą partnerską w Japonii. Każdy uczeń napisze przynajmniej 4 listy do kolegi z Japonii na temat siebie, swojego kraju, tradycji, hobby.Bioblitz, czyli badania terenowe w Rezerwacie Przyrody Łężczok – to szerokie działanie podzielone na 4 moduły. Głównym celem tego działania jest poznanie bioróżnorodności gatunkowej w rezerwacie. Formą realizującą będą zajęcia terenowe (4 wycieczki do rezerwatu) w czasie których uczniowie poruszą tematykę:
– Rośliny wodne
– Zarys dendrologiczny rezerwatu
– Łężczok „rezerwatem ptasim”
– Plener fotograficzny „Łężczok perełką przyrodniczą Ziemi Raciborskiej”.
Efektem końcowym będzie:
– Fotorelacja i prezentacja multimedialna dla całej społeczności szkolnej
– Filmik w języku angielskim „Łężczok perełką przyrodniczą Ziemi Raciborskiej”
Warsztaty językowe z native speakerem – wyjazd na zajęcia do Katowic w ramach współpracy z Europejskim Programem Edukacyjnym Nauka Bez Granic
STEM w bioróżnorodności – nauczycielka matematyki przygotuje zadania matematyczne związane z bioróżnorodnością , natomiast nauczyciele chemii i fizyki przygotują doświadczenia chemiczne i fizyczne związane z ww. tematem.
Młodzież dzieciom – działanie polegające na czytaniu ulubionych bajek najmłodszym uczniom gminy Racibórz w języku angielskim połączone z nauką słownictwa.
Koordynatorem projektu odpowiadającym za całość działań jest Anna Przysiężniuk, nauczyciel języka angielskiego.