Euroweek 2024 – relacja dzień po dniu

cze 17, 2024

Dzień pierwszy naszego obozu językowego w Lądku Zdroju, położonego w Kotlinie Kłodzkiej, rozpoczął się od zajęć spotrowo-integracyjnych. Po śniadaniu udaliśmy się na zajęcia dotyczące stereotypów, które były prowadzone przez wolontariuszy z różnych krajów: Khina z Peru, Sangi z Zimbabwe oraz Natiko pochodzącej z Gruzji. Po południu wyszliśmy na spacer po starym mieście, gdzie odwiedziliśmy park zdrojowy i dom zdrojowy Wojciech. Wieczorem, podczas zajęć, naszym zadaniem było przedstawienie scenki, którą wylosowaliśmy- to było wyjątkowo zabawne doświadczenie.

Dzisiaj, dwunastego czerwca braliśmy udział w drugim dniu euroweekowych zajęć. Zorganizowano dla nas poranną rozgrzewkę, w postaci gier Integracyjnych. Po zabawach, w losowo dobranych grupach przygotowaliśmy projekty na temat problemów dotyczących społeczeństwa i ich rozwiązań, zagraliśmy w kolejną grę integracyjną, wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji Sangi – jednej z wolontariuszy, pochodzącej z Zimbabwe – na temat jej ojczystego kraju, oraz udaliśmy się na krótki spacer po rynku. Punktem kulminacyjnym dnia był “Night show” w którym w grupach przedstawialiśmy przygotowane wcześniej scenki dotyczące polskich programów telewizyjnych (po angielsku!), takich jak “Jaka to melodia?”, “Taniec z gwiazdami”, czy “The voice of Poland”, oraz reklam znanych polskich sieciówek – Lidla i Biedronki.

Dzień trzeci euroweeku zaczęliśmy grami integracyjnymi na świeżym powietrzu. Później przeprowadziliśmy rozmowy z wolontariuszami, podczas których mogliśmy dowiedzieć się więcej o ich zainteresowaniach, rodzinnych krajach i preferencjach dotyczących płatków z mlekiem. W grupach zajmowaliśmy się projektami własnych aplikacji i wysłuchaliśmy kolejnego wykładu na temat kraju pochodzenia jednego z wolontariuszy – Alexa z Peru. Dzisiaj również przedstawialiśmy w grupach scenki, jednak tym razem, zamiast dwóch, dostaliśmy tylko jedną godzinę na przygotowanie ich – właśnie z tego ograniczenia czasu wzięła się nazwa dzisiejszych pokazów – “Mission impossible”. Pod koniec dnia braliśmy udział w ceremonii pożegnalnej, otrzymaliśmy certyfikaty, zrobiliśmy grupowe zdjęcia i pożegnaliśmy się z wolontariuszami.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI