Prelekcje podróżnicze w na Zamku Piastowskim

kwi 21, 2024

17 kwietnia grupy uczące się hiszpańskiego z klas drugich i trzecich oraz młodzież z czterech szkół średnich prowadzonych przez Powiat Raciborski udały się na Zamek Piastowski w Raciborzu, aby wziąć udział w dwóch prelekcjach podróżniczych.
Pierwszą z nich prowadziła pani Aleksandra Świstów, znana z bloga pojechana.pl, która opowiadała o swojej wielomiesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej. Mogliśmy posłuchać jej przygód związanych z takimi krajami jak Boliwia, Peru czy Chile, a nie tylko te kraje znalazły się na trasie jej podróży.
Drugą prelekcję wygłosiła pani Hanna Bielerzewska z blogu naatlantyde.pl, która opowiedziała nam o miejscach w Hiszpanii, które szczególnie lubi, gdyż pasjonuje ją żeglarstwo i jest zagorzałą żeglarką z ogromnym doświadczeniem. Jej opowieści dotyczyły hiszpańskich wysp Balearów i Wysp Kanaryjskich.
Obie panie na pewno wzbudziły w nas zainteresowanie podróżami do Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, zwłaszcza że prezentacje miały okraszone pięknymi zdjęciami ze swoich wypraw. Można było również zadać im pytania, z czego młodzież skwapliwie skorzystała.
Podróżniczki zaprosiła do Raciborza pani Joanna Opiela w ramach wydarzeń towarzyszących X Ogólnopolskiemu Konkursowi Piosenki Hiszpańskojęzycznej, a było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starosty Raciborskiego.

Dziękujemy.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI