Przystępujemy do kampanii @respektuj.pl!

lis 13, 2023

Nasza szkoła uczestniczy w kampanii respektuj.pl!

“Nie ma dzieci. Są ludzie” Janusz Korczak

 


 

To pierwsza taka kampania w Polsce, przewidziana na kilka lat, w której polskie szkoły – nauczycieli i uczniów wspierają znani i cenieni artyści, dziennikarze, ludzie mediów – wspaniali, nieszablonowi, troszczący się o świat wokół nich.

Kampania RESPEKTUJ.PL to inicjatywa skierowana do wszystkich środowisk szkolnych, którym leżą na sercu wartości takie jak: szacunek do drugiego człowieka, empatia, tolerancja. Będą to działania antyprzemocowe i antydyskryminacyjne – kompleksowe i wieloletnie – tworzone przy wsparciu organizacji, które od lat pomagają dzieciom i młodzieży. Według najnowszego raportu Fundacji Orange uczniowie doświadczają w szkołach i poza szkołami różnych form przemocy i dyskryminacji. Najbardziej boją się wyśmiania i bycia skompromitowanym. Zdarza się, że spotykają się z agresją słowną, fizyczną, cyberprzemocą.

Inicjatorem i twórcą projektu jest Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021. Patronat nad projektem objęły: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Wspiera nas także Go Jump, a partnerem technologicznym projektu jest Dell Technologies.

 


Mamy przyjemność ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do tej kampanii!

 

Wspólnie budujmy szkołę wolną od przemocy i dyskryminacji.

Szczegóły na stronie www.respektuj.pl

Zmieniajmy świat wokół siebie!

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI