Warsztaty z języka hiszpańskiego

kwi 21, 2024

18 kwietnia w murach naszej szkoły odbyły się warsztaty dla klas drugich i trzecich, a dokładniej dla grup uczących się języka hiszpańskiego. Młodzież wzięła udział w dwóch modułach, które poprowadziły znane instagramerki zajmujące się uczeniem języka hiszpańskiego.
Pierwsza z nich, Ola Woch (hiszpanski_z_ola), przygotowała warsztat na temat social mediów i czasu, który w nich spędzamy. Zaproponowała uczniom jak można to robić z pożytkiem dla siebie, podała mnóstwo alternatyw, ale przede wszystkim opowiedziała nam swoją historię.
Natalia Myśliwy, absolwentka naszej szkoły (hiszpanskinakonkretach), zaproponowała warsztat nauki hiszpańskiego poprzez piosenki. Młodzież poznała teksty różnych hiszpańskich hitów oraz historię kryjącą się za każdym z nich, można było pośpiewać, pograć w gry, zrobić ćwiczenia.
Dziewczyny prowadzące spisały się na medal, młodzież wyszła z warsztatów z nową motywacją do nauki języka hiszpańskiego.
Olę i Natalię zaprosiła do Raciborza pani Joanna Opiela w ramach wydarzeń towarzyszących X Ogólnopolskiemu Konkursowi Piosenki Hiszpańskojęzycznej, a było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starosty Raciborskiego.

Dziękujemy.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI